23. kolo I. hokejovej ligy

22.11.2005 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HK 95 Považská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)\r\nGóly: 8. Gönczi, 50. Velček, 59. Chovan - 40. Koleda
Rozhodovali: Jesenský - Korba, Szabo
vylúčení: 7:9, navyše Pendrak 10 min za napadnutie zozadu, Šoltis 10 min za nešportové správanie - Hajas a Koleda obaja 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:0
290 divákov

Domáci sa ujali vedenia gólom Göncziho, potom mali aj ďalšie šance, no v koncovke už neboli takí úspešní. Vypomstilo sa im to v závere druhej tretiny, inkasovali 3 s pred koncom oslabenia a 16 s pred koncom druhej časti. V polovici tretej tretiny však prinieslo kapitánske céčko namiesto zraneného Pavlovského šťastie Velčekovi, ktorý svojím prvým gólom v tejto sezóne upravil v presilovke na 2:1. V predposlednej minúte hrali hostitelia opäť v početnej prevahe, dokonca o dvoch hráčov a ponúknutú výhodu dokázal využiť Chovan. V nervóznom závere mal najviac práce hlavný rozhodca, ktorý udeľoval jeden trest za druhým.

MŠHK Prievidza - HKM Humenné 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Góly: 25. a 40. Raček, 48. a 56. Tabaček - 14. Karčák, 37. a 60. Kukuča
Rozhodovali: Čaprnka - Goga, Čavojský
vylúčení: 1:3
presilovky: 0:0
570 divákov

Domáci týmto výkonom odčinili slabú hru v predchádzajúcom kole, kedy proti ďalšiemu nováčikovi Leviciam podali nevýrazný výkon. Na kvalitnom hokeji majú podiel aj hostia, ktorí sa spoliehali predovšetkým na protiútoky. Domáci bojovali oduševnene, prvý raz vyrovnali po peknom góle Račeka ako výsledok zdrvujúceho tlaku a aj v ďalších minútach bola aktivita na ich hokejkách. V záverečnej tretine však nevyťažili nič ani pri presilovke piatich proti trom trvajúcej 1:30 min.

VTJ Trebišov - VTJ Topoľčany 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 11. a 22. Králik, 52. a 57. Šmotlák, 25. Klačanský
vylúčenia: 5:10
trestné minúty: 10:36
presilovky: 0:1
rozhodovali: Findura – Tornay – Snášel
240 divákov

HC 05 Banská Bystrica - Dukla Senica 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
góly: 2. a 48. Budaj, 24. a 33. Macejka, 9. Longauer, 20. Malček - 36. Krišák, 40. Kováč
vylúčenia: 2:5
trestné minúty: 4:18
presilovky a oslabenia: 0:0